poniedziałek, 15 stycznia 2018

SERDUSZKO SERC...

                                                                                     Do momentu, gdy piszę te słowa suma z datków i licytacji dobrze już przekroczyła 80 mln PLN. Jest to imponujące, szlachetne i budujące. W oczach świata Polacy znów zyskali uznanie, co jest chyba jedną z naglących naszych potrzeb narodowych.
    Nasi wielcy wodzowie wraz z Prezesem i Parą Prezydencką czynnie wsparli Orkiestrę i chwała im za to. Dobrze, że zadziałało tu coś, co nazwałbym elementarnym poczuciem przyzwoitości.
Warto na początek przytoczyć słowa Cezarego Michalskiego  

                                                                             


„Polska prawica nigdy nie stworzyła niczego, co choćby w przybliżeniu przypominałoby WOŚP, dzieło Jurka Owsiaka. Nie stworzyła także Caritasu, na który się powołuje. A jednak dla PiS-u i środowisk konserwatywnych Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze była niebezpieczna, dlaczego? Tu chodzi wyłącznie o alibi dla własnego hejtu". – Cezary Michalski

     Czyli Prawica jest tym razem cacy?! Nie do końca. Oburzająca wypowiedź Patryka Jakiego, że WOŚP zbiera pieniądze, na opatrzony przez Pana Patryka dość wrednym kontekstem, kontrowersyjny„Przystanek Woodstock”. 
     Wierutne kłamstwo, zdecydowanie zdementowane przez Pana Jurka, niestety poszło w eter i świat. Moim zdaniem pod względem etycznym ta wypowiedź jest PODŁOŚCIĄ, a pod względem prawnym – PRZESTĘPSTWEM!!!
     Tu powinien nastąpić mój ulubiony Ciąg Dalszy…. Są tu dwie realne możliwości – ekwilibrystyka prokuratorska lub wiadomy Dywan.


     Zatem niezmiennie „HUZIA NA OWSIAKA!!! Dlaczegóż to ten przedsiębiorczy, porządny i szlachetny człowiek, powoli wyrastający na autentycznego bohatera narodowego, jest taką solą w oku dla Wszechpolskiej Prawicy?!!!
                                                                                     Owsiaka bezpardonowo atakują przede wszystkim ci, którzy wprawdzie powołują się na Kościół, ale chrześcijańskie wartości mają dla nich znaczenie drugorzędne, o ile nie chodzi tu o narzędzie partyjnej polityki.
     Hejtowe armaty przeciwko Owsiakowi ochoczo odpalali Tomasz Terlikowski, bracia Karnowscy, Wojciech Cejrowski, o. Rydzyk i bardzo wielu innych ludzi używających różnych argumentów ideologicznych czy religijnych. Ogólnie znana i różnie odbierana nasza rodzima Planeta Małp!
     W Orkiestrze grali nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zatem nie tylko suwereni, obywatele, ale Polacy czyli NARÓD!
To chyba  zabolało obecnych narodowych wizjonerów i mitomanów, a kuku!!!

                                                                                WOŚP jest ogólnopolską imprezą o charakterze zdecydowanie świeckim. Przesłanie ideowe naszej prawicy jest jednoznaczne -  świeckość jest bezideowa, bo jedynie komercyjna,  nie reprezentuje żadnych najważniejszych ludzkich wartości, nie kreuje ludzi wybitnych i szlachetnych, toteż nie może owocować żadnymi dobrymi uczynkami, a tym bardziej ważnymi wydarzeniami!

     Ludzie „świeccy” to prawdopodobnie „komuniści i złodzieje (kolejny wybryk kolejnego pisowskiego luminarza)”, a stąd już tylko parę kroków do manipulatorów, obcych agentów, bandytów, zboczeńców itp.
     Tak oto wygląda zestawienie prawdziwego i spektakularnego zrywu narodowego wobec nieustannej spirali pogardy
Orkiestra jeszcze gra i będzie grała przez cały rok, a instrumentami będą dary dla noworodków.

                                                                               


     Przed nami wybory: samorządowe, parlamentarne i prezydenckie. Kto komu wtedy zagra radosną odę czy pieśń żałobną. Nie zalecam grać na nosie, bo to równie skuteczne jak wypinanie zadka czy pokazywanie języka.

(przemyślenia moje, wnioski i uwagi w sporej części zawdzięczam Cezaremu Michalskiemu i jego publikacji w „Newsweeku”. Dziękuję!)

                              K O M  U N I K A T

Jutro udaję się do szpitala w celu operacji złamanej kości przedramienia.
Do zobaczenia za parę dni.
Serdeczności w wymiarze bezmiar!!!
   

52 komentarze:

 1. Ja uwypuklę rolę Baty Szydło, której też nie po drodze z WOŚP.

  W pełni się zgadzam z Twoją oceną przyczyn nienawiści do WOŚP, żadna akcja PiS nie jest w stanie Orkiestrze dorównać. Ja nawet przypuszczam, że tegoroczny sukces Orkiestry mocno przestrasz PiS, który mimo propagandy nie zniechęcił ludzi do taj akcji, a to może mieć przełożenie, szczególnie w wyborach samorządowych. Obywatel Polski lokalnej są bardziej odporni na „kiełbasę wyborczą” wielkich partii. Ja się nawet dziwię, że tego nie da się wykorzystać przy konstruowaniu nowej siły politycznej w naszym kraju. Bez charyzmatycznego przywódcy w „centrali” reprezentującą lokalne społeczności, którym bez partyjnej legitymacji łatwiej się dogadać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ująłem tego zbyt wyraźnie, Asmodeuszu, w tym poście i jedynie ledwo zasugerowałem. Jedynie jakaś ponadpartyjna wspólnota miałaby szanse na starcie z PiS.
   Orkiestra już zrobiła przygrywkę!
   serdeczności

   Usuń
 2. Już kilka razy zabierałam głos na ten temat, więc tylko dorzucę - nawet gdyby zrobili lepiej( a nie zrobili i pewnie nie zrobią) to też nie powód by krytykować innych...
  To nasze polskie bagienko;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drobna uwaga, jotko!Krytyka, nawet ta konstruktywna, potrzebuje odpowiedniego obiektu. Tu Orkiestry to raczej nie dotyczy!
   buziulki   Usuń
 3. niektórzy faktycznie nie wiedzą lub nie pamiętają, że WOŚP i Woodstock są dwiema częściami jednego spójnego projektu, jednak związek między nimi nie ma wcale charakteru finansowego...
  czopek Jaki to jest młody smród, który w dupie był i gówno widział, tyle wie, co mu wbiły do głowy politruki, ale te starsze łby, jak np. Cejrowski /menda, ale jednak światowy człowiek/ kłamią już świadomie...
  bulba :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, Piotrze, Ze casus P.J. ma charekter rozwojowy, mimo lekkiego opóźnienia w tym temacie!
   Chociaż już teraz z tej mordeczki można czytać jak z elementarza...
   paciula

   Usuń
 4. Jeszcze Orkiestra nie zginęła póki my żyjemy ... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzmy sobie zatem, Andrzeju, długiego i końskiego zdrowia! A szanse mamy spore, bo jesteśmy przecież z doskonałych roczników niczym old finest whisky sigle malt!
   oby nam się

   Usuń
  2. moje zdrowie od konia daleko a ostatnio w gruzach legło ale - od czego internet ... grałam a właściwie grałyśmy dwie calutką niedzielę

   Usuń
  3. Całuski najsłodsze, Haniu! Cieszę się, że tu zajrzałaś!

   Usuń
 5. Andrzeju, napisałeś wszystko, co ja też chciałabym napisać.
  Pamiętam pierwszą WOŚP, gdy jeszcze prawie nikt w mojej szkole nie znał Jurka Owsiaka. Akcję rozpropagował siódmoklasista Hubert i to on zbierał pieniądze do plastikowej butelki. Już nie pamiętam, ile nazbierał, ale chyba była cała butelka.
  Hejt, jakim obrzucono Jurka, jest przerażający, ale był do przewidzenia.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddałem tu tylko szacunek, wybacz mi ten patos, Anno, Wielkiemu Człowiekowi, który na to jak najbardziej zasługuje.
   Toteż hejt wobec Owsiaka jest wprost obrzydliwy i wyraża już zainicjowaną przez PiS ochlokrację!
   serdeczności

   Usuń
  2. obrzydliwy, wredny, świński, podły ... może się w język ugryzę bo już mi blisko do niecenzuralnych ...

   Usuń
  3. @Malina M
   A u mnie to byłoby tylko niecenzuralnie!

   Usuń
 6. trafione w dziesiątkę! a parszywce się znajdą i pluć wciąż będą, a Orkiestra wciąż grać będzie i wygrywać :) pozdrawiam Klaterku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...in saecula saeculorum; amen!
   ściskam i niezmiennie zapraszam

   Usuń
 7. A ja wspieram i nie słucham bzdur i kłamstw na temat WOŚP! Bardzo się cieszę, a nawet dumna jestem, że mamy taką inicjatywę w kraju. Niektórzy to się powinni napatrzeć i uczyć. :)
  Ale wiadomo jak jest - jeśli można wylać na kogoś wiadro pomyj.. to się to robi z wielką radochą. Karma jest paskudna i zawsze wraca - niektórzy o tym zdążyli zapomnieć, ale wydaje mi się, że nie na długo.
  Serduszkowe pozdrowienia ślę (prosto z Sosnowca :D)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój ulubiony bard, Martynko, siedemdziesięcioletni Andrzej Garczarek z Warszawy, wyśpiewał proroczo:
   "Jako ludzie my sóm dobre,
   Jako społeczeństwo - nie!"
   Po wielekroć cytowałem już ten fragment, ale jest tak uniwersalny, że niemal profetyczny.
   Inny cytat z satyryka śląskiego Arka Dery:
   "Piękny jest także Sosnowiec,
   Gdy leci nad nim... bombowiec!"
   ściskam

   Usuń
 8. Jak można człowiekowi dobrej woli tak kłaść kłody pod nogi, a mało tego, to jeszcze ubliżać. To jest czyste chamstwo. Ale na szczęście prawie mało kto ich w tym temacie słucha. Zresztą to jest widoczne na tegorocznym WOŚP. Tu się dopiero działo! Ludzie sami widzą co jest dobre, a co złe - po za małymi wyjątkami. I nie ma co ludzi ogłupiać.

  BRAWO WOŚP, BRAWO JUREK OWSIAK!!! - tak trzymać!

  Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chamstwo, JaGo, nigdy nie będzie czyste! To kwintesencja gówna, często w pastylkach lub w sprayu!!!
   Dowsiego Roku (za "Szkłem kontaktowym")

   Usuń
 9. Klik dobry:)
  Barwo WOŚP z Jurkiem, brawo wszyscy, którzy wspierają i podziwiają Jurka Owsiaka. Z jego charyzmą trzeba się uordzić, ale też umieć wykorzystać ją do clów szlachetnych, co Owsiak uczynił. Z charyzmatycznych przykładów w historii raczej znane są tylko te złe. Małe rozumki nie pomieszczą w głowie, że cały świat można porwać do czynienia dobra.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpęłni zgadzam się, Ello, z Twym komentarzem! Odpowiem Ci cytatem z jednych z mych piosenek (koniec lat 70 ub. wieku):
   "Któż to rachunek słony zapłaci,
   Gdy pomyślunek schodzi do gaci?!!!"
   buzineczki

   Usuń
 10. Wczoraj usłyszałam w pewnej TV, że można, a nawet należy, życzyć rodakom Owsiego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bet Kochana! Powyżej takie właśnie życzenia złożyłem JaDze.
   całuski najsłodsze

   Usuń
  2. ooo - To Mleczko w SK :)

   Usuń
  3. @Malina M
   To moje najbardziej ulubione... Mleczko!

   Usuń
 11. Wielkim zaskoczeniem w całym internecie było to,iż jeden ksiądz wziął wszystkie pieniądze z tacy i oddał na WOŚP.Już co niektórzy w zachwyt wpadli nad dobrym sercem przedstawicieli Kościoła.Tylko się potem okazało,że to ksiądz z Kościoła Polskokatolickiego?Niby mała różnica,a jednak!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnica, Greto, nie jest taka mała. Należy on do tzw. kościołów starokatolickich, które odrzuciły zwierzchność Watykanu, a kością niezgody był dogmat o nieomylności papieża.
   Liturgia jak i system hierarchiczny duchownych jest prawie taki sam jak w Kościele Rzymskokatolickim.
   Należy go uznać za religijną wspólnotę chrześcijańską - protestancką. To już jak dobrze zauważyłaś, mówi samo za siebie!
   ściskam

   Usuń
 12. Ja bym tylko powiedziała,że Owsiak a z nim Orkiestra zrobili przez te lata więcej dla służby zdrowia niż wsszyscy ministrowie od zdrowia razem wzięci. Szczególnie ten ostatni wstydziłby sie. Hrabia a maniery ma żadne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. JW Hrabiego już nie ma w rządzie, Renatko, za to Plebs prawie ten sam i chyba już goni w... Piętę!
   buziulki

   Usuń
 13. Nasza prawica szanowna, mogłaby się już łaskawie odczepić od Pana Owsiaka. Niektórzy, zamiast tak uporczywie cisnąć po WOŚP, może sami ruszyli by swoje szlachetne tyłki i zaczęli robić dla ludzi coś tak dobrego, hę?

  Nooo, ale jak ja śmiem pleść takie bzdury. Przecież te wielkie umysły, te zacne osobistości robią tyle dobrego, że Pan Owsiak, to się przy nich zwyczajnie chowa, nie? ಥ‿ಥ A głupia ja, w ogóle tego nie dostrzegam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne myli się tym durniom, Sophie, Owsiak z owsikienm....

   Usuń
 14. Trzymam kciuki za Ciebie i przedramię. Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 15. Andrzeju, ledwo zaczęła się zima, a Ty już wywinąłeś orła?
  Współczuję i życzę szybkiego zrośnięcia się tego paskudnego złamania.
  Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 16. No to może jednak dostanie onże Jurek tego Nobla?
  Link:
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Norweski_Komitet_Noblowski_NOBEL_DLA_JURKA_OWSIAKA/?frhBYjb&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-467181-Norweski_Komitet_Noblowski_NOBEL_DLA_JURKA_OWSIAKA&utm_term=rhBYjb%2Bpl
  Przy okazji życzę szybkiego zrastania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że tu zajrzałaś, toteż bezterminowo Cię zapraszam i pozdrawiam!

   Usuń
  2. Dzięki za zaproszenia i pozdrowienie.
   Jejku, widzę, że znowu mogę złożyć te same życzenia.

   Usuń
 17. Mogę tylko cieszyć się ,że jeszcze w ludziach jest odrobina chęci w pomaganiu innym.Grosz do grosza i uzbiera się duża kwota,jakże pomocna.
  Życzę zdrówka.Najgorsze są złamania zimą.Ale z pewnością będziesz pod dobrą opieką::)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawa mej operacji, niestety, odwlekła się. Przypomina mi się greps kabaretowy, zmarłego, niestety, przed laty, mego partnera estradowego:
   "Ziarnko do ziarnka, a będą... dwa ziarnka; grosz do grosza, a będzie... Stuligrosz!".
   buziulki

   Usuń
 18. Owsiakowych lat życzę, niech ta orkiestra nam gra jak najdłużej.
  Tobie życzę rychłego powrotu do zdrowia. Niech ten humor i vena nie odpuszcza.
  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "(...)A Wena na wywczasach, hen, w górach, wysoko,
   Sączy sobie chivasa i ma to... głęboko!"
   Ale i tak jej, Asiku, nie popuszczę!
   ściskam

   Usuń
 19. Zdrowia życzę.
  Jestem człowiekiem świeckim i w pewnym sensie oświeconym, bo do nauki się przykładałam i mam swój własny ogląd świata nie poddając się manipulacjom medialnym i politycznym. Orkiestrę wspieram od zawsze i będę ją wspierać póki życia i środków starczy. I dynda mi, co kto na ten temat uważa - moje pieniądze, moja decyzja. Na tace nie daję, kolędy nie przyjmuję, ale nie mam nic do ludzi, którzy to robią, bo nie interesuje mnie na co wydają swoje pieniądze. Jednak gdy z moich podatków dofinansowuje się kler, lekcje religii i wymysły ojca dyrektora, to już mniej mi się podoba
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też, Wiedźmuniu, działa na zmysły rządząca elyta!
   A z Orkiestrą stroję również od samego jej początku!
   ściskam

   Usuń
 20. Inicjatywa Owsiaka bardzo mi się podoba i będę ją popierać teraz i zawsze. I jeszcze jeden dzień ;)
  Poza tym, żeby tak porwać na ród i czynić to latami, trzeba mieć w sobie mnóstwo charyzmy :)

  Zdróweczka dużo życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Andrzeju, przepraszam za tak długie odwlekanie wizyty u Ciebie. Przyczyny były różne, ale wyłącznie osobiste.
  Myślę, że dzisiaj gdy to piszę już w "powracaniu do zdrowia" masz zaliczone ładny kawałek.
  Co do Owsiaka - trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko wokoło stoi na głowie. A jak wiesz, działania schizofreniczne opierają się wszelakim próbom racjonalnego wyjaśnienia.
  Tak więc "Nie wiem, co powiedzieć". U mnie na blogu pod tym tytułem wyjaśniam stan mego ducha i wynikającą stąd niemożność jasnego, logicznego komentowania.

  PS.
  Nie wiem czy jesteś praw- czy leworęczny i która kończyna doznała uszczerbku. mam nadzieję, że mysza możesz się jednak posługiwać.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem, Leszku, niestety, praworęczny, choć niekoniecznie prawomyślny!
   Moja kapryśna psyche też wpadła w dołek, toteż dopiero teraz wygrzebuję się na normalność.
   Niebawem Cię odwiedzę.
   serdeczności

   Usuń
 22. Mam nadzieję, że z przedramieniem wszystko w porządku? Czekam na pozytywną wiadomość i ślę dużo zdrówka! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kość nadal uszkodzona, Martynko Przemiła, operacja odwleka się, a mnie niezmiennie pospolitość skrzeczy!

   Usuń
 23. Uwielbiam WOŚP do koca świata i jeden dzień dłużej :)

  OdpowiedzUsuń