wtorek, 5 marca 2013

Polityka dla zielonych

    Idzie wiosna, a zatem pora na zmiany. Pod mym hasłem blogowym: „Myślę...” umieściłem zielony obrazek z napisem „Polityka dla zielonych". To vlog ( videoblog) mego syna Kuby, który od dziś będzie współgospodarzem tego bloga, wystarczy tylko na ten obrazek kliknąć.
    Dawno, dawno temu syn od ojca fajkę dostał i zapewniam, że nie była to fajka wodna (niejaki Ptr Kanalia może Wam dokładniej objaśnić tę subtelną różnicę)). 
    Oto jak śpiewał Kubcio (wtedy miał mamusiną ksywę "Pączuś") paręnaście lat temu, jeszcze przed mutacją.

                                                                    K L I K

    Teraz zaś kończy studia muzyczne, lecz pochłonął go całkowicie bakcyl dziennikarstwa radiowego (współpracuje z jedną ze śląskich radiofonii),w takim stopniu, że pokusił się już na całkowitą samodzielność, publikując swego vloga.   
    Ów młody człowiek (23) podjął, wybaczcie mą pompatyczność, działalność misyjną, próbując przybliżyć meandry polityki „zielonym” czyli tym, którzy dotychczas politykę uważali za coś obcego, niezrozumiałego czy, niekiedy słusznie, brudnego, dlatego też niewartego uwagi.
     Tutaj mój osobisty apel do Was. Kuba oczekuje nie tylko waszego zainteresowania, ale i wsparcia. To chyba oczywiste i wynika nie tylko z mej ojcowskiej troski. Toteż w tym poście adresujcie komentarze przed wszystkim do niego, aby dostał niezbędnego kopa, wytrwał w realizacji swego projektu i rozwijał się niczym rozmaryn (kontakt: pdz.vlog@gmail.com).
     Nieśmiało też, acz konsekwentnie, proszę Was Najdożsi Moi, abyście lekturę mych następnych postów rozpoczynali właśnie od „Polityki dla zielonych
     Odwdzięczę Wam się, jak zwykle w naturze (mego talentu, ofkors, Drogie Damy)!


22 komentarze:

 1. Wiosna teraz będzie na całego fajnie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem blogerem politycznym do jesieni 2007, więc może wrzucę swoje 4 grosze do projektu Kuby. Projekt bardzo ciekawy, bo polityka jest ważna i wpływa na nas, nawet jeśli za nią nie przepadamy.

  Jeśli wolno mi coś doradzić to zamiast suchego przekazu informacji może jakiś komentarz, coś jak publicystyka? Wydaje mi się, że może zrobienie vlogu w formie dyskusji z odbiorcą także może być eksperymentem?

  Doradzałabym też nagrywanie nie na czarnym tle bo sylwetka wygląda dziwnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu, Erinti, odpowie Ci Kuba, bo Twój komentarz jest, sądzę, adresowany do niego.
   serdeczności

   Usuń
  2. Tak, zgodnie z Twoją prośbą, aby adresować komentarze do Kuby.

   Usuń
 3. Niestety nie otwiera mi się polecana strona.Tutaj na zapiecku świata internet zbyt słabo działa(jeżeli w ogóle działa),ale nadrobię po powrocie. Polityka jest ważna,ale od kiedy w polityce działa bardzo nerwowy pewien malutki ciałem i duchem...wolę unikać polityki,żeby nie drażnić mojego delikatnego ducha:) Natalia

  OdpowiedzUsuń
 4. https://www.youtube.com/watch?v=5WPVY4SadoI
  http://www.youtube.com/watch?v=Zy15045DTH0
  https://www.youtube.com/watch?v=P5E2t-1zX0o

  Oto, Natalio, linki, które być może Ci się otworzą. Są to odcinki 3, 2 i 1 viloga "Polityka dla zielonych"
  Ja też nie trawię Godfathera "Catcha Nostra". Polityki niefortunnie jest unkać, bo ona czyha na Ciebie, łapie Cię i warto być na to przygotowanym!
  ściskam

  OdpowiedzUsuń
 5. a bardziej podobny ci On do babci, niż do Ciebie :)))nasumi

  OdpowiedzUsuń
 6. Babcia (właściwie: teściowa) ma 92 lata. Aleś pierdyknął, nasumi!
  hey

  OdpowiedzUsuń
 7. O polityka dla zielonych, to akurat coś dla mnie... :)
  Lecę obaczyć, co tam w trawie piszczy.
  Pozdrowionka/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja się polityką nie zajmuję ale odsłuchalam,,Palomę'' i jest ekstra będę zagldać pozdrawiam obu panów
  Róża-B22 http://bloggerka-b22.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też, Różo, miałem taki słodki chłopięcy sopran jakieś syrka ebałt egzakli gynał toczna - 50 lat temu... Teraz ostał mi się jeno... sznapsbaryton! Jeszcze niekiedy śpiewam, bo muszę i nawet stroję tak w Dur, jak i w moll. No cóż serce milczy, dusza...
   ściskam

   Usuń
 9. jako, że jestem bardzo "zielony" /cokolwiek by to miało znaczyć/ to z Kubą chętnie zapalę faję... wodną, nadwodną, podwodną, zaś do cybucha możemy napchać nawet kozich bobków i też będzie odjazd /a z Tobą na boku nawalę się prozaiczną, poprawną politycznie GORZAŁĄ/...
  natomiast interesujące jest coś innego... za młodu, jako "hard heavy metalurg" postrzegałem Tercet Egzotyczny jako obciach... obecnie jestem gotów /nadal pozostając "hard heavy metalurgiem"/ bronić ich wkładu w rozwój ludzkości jak przysłowiowej "źrenicy oka"... ciekawe, prawda?...
  bulba :P...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "(...) nie poskąpi suchej mordzie kromki...", to był hit! I już wtedy tylu chłopców odeszło z naszego płebla, tam, gdzie znowu Niemiec pluł im w twarz, a do tego ten z dedeeru, to po fajrancie pluł w trabancie! Z tą GORZAłĄ to niezły pomysł, tym bardziej, że poprawna politycznie, udokumentowana historycznie ( daj acz ci pobrusza a ty poliwai) i czysta rasowo!
   Kuba odpowie Ci odrębnie.
   paciula

   Usuń
  2. aha... tylko jeden warunek... ta koza od bobków ma być skarmiana "zielono"... stary podkoszulek lub skarpetki Ernesta, wodza Matusów z Gnypowic Wielkich odpada... mam swoje gusta i tyle :D...

   Usuń
  3. ale zielone pończochy samonośne Ciccioliny ujdą... nie ma to jak posmak włoskiego nylonu o poranku...

   Usuń
 10. Prześlicznie ten Twój "Pączuś" śpiewał....Gratuluję!!!
  W polityce jestem kiepściutka, ale oczywiście posłucham - na szczęście mi się otwiera.
  Pozdrawiam Tatusia i Synka :-))

  OdpowiedzUsuń
 11. Rzekł był syn do taty wieszcza, że Stokrotka nas rozpieszcza!
  buziule

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja juz tak mam Klaterku, że facetów rozpieszczam... W końcu pięć najbliższych mi osób to faceci /jakby nie było/ mąż, dwaj synowie i dwóch wnuków/:-)))

  OdpowiedzUsuń
 13. Hehe, to się nazywa blogowy nepotyzm ;)
  /To wyżej było do Klatera, a teraz do Kuby - Młody Człowieku, o czym Ty tam w ogóle gadasz, czy to ma być konkurencja dla wiadomości? Jeśli tak, to zmień formułę i zamiast swojego oblicza puść striptiz jakiejś fajnej laski, inaczej nie zostanę Twoim fanem - słowo Smurffa/.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kuba Skupiński8 marca 2013 12:11

  Dziękuję za opinie.

  Formuła vloga nie jest przypadkowa - "newsowy" wyraz jest zamierzony i skierowany do "zielonych". Filmy dostosowane są również do specyfiki YT. W pierwszym filmiku szczegółowo wyjaśniam założenia mojego kanału ;)
  Na pewno będę starał się intensywniej prowokować dyskusję wśród widzów, to pożądany przeze mnie kierunek rozwoju.

  @Smurff - mogę Cię jedynie pocieszyć, że 100% ludzi niezapoznanych dotąd z moim kanałem, żyje całkiem szczęśliwie - czego i Tobie życzę ;)

  OdpowiedzUsuń