poniedziałek, 8 października 2012

P.T. HołotaDemokracja to nic innego jak rządy motłochu, w których 51 procent ludzi może odebrać prawa pozostałym 49 procentom. Tak ongiś zawyrokował Thomas Jefferson, wybitny amerykański polityk i prezydent. Pogląd to na pewno skrajny, który by zanegowali liberałowie oraz wszelkiej maści polityczni pieczeniarze, wielbiciele populizmu czyli mniej czy bardziej zdeklarowani „wielbiciele ludu”!
Jako człek racjonalny i miłujący wolność mam taką demokrację tam, gdzie zapewne podejrzewacie! Przebyte doświadczenie po „smoleńskiej nekrofilii (abstrahuję, oczywiście, od związanych z tym osobistych tragedii, przesadnia jest przywilejem tak poetów jak i prześmiewców!)”, po akcjach zaczepno – obronnych Obrońców Krzyża czy innych zadymach, gdzie aktywistami byli jedyni prawdziwi Polacy, sprawiło, że straciłem dobry sen.
Czyżby P.T. Hołota to już teraz reprezentatywny i transparentny obraz przyszłych zwycięzców Wielkiego Marszu ku (aż strach mi kombinować ku czemu!)…
Obywatel Hołota Sztuk Raz to przypadek nadzwyczaj prosty i jednoznaczny:

Natomiast P.T. Hołota, taka czy inna, zawsze składa się z ludzi, prywatnie oraz jednostkowo przypuszczam, że w miarę wartościowych i porządnych:Pozostaje jeszcze nieszczęsny skrót P. T., w niedawnych jeszcze czasach bardzo poprawny politycznie, a nawet nobliwy. Rozwijał on się jako Plenum Titulum i oznaczał zachowanie wszelkich tytułów naukowych, zawodowych i honorowych przy jednoczesnym dla nich pełnym należnym szacunku.
 Dziś mamy tylu premierów, marszałków i prezydentów, że można by z nich uczynić solidną bojówkę, walcząca o konkretne wartości, niekoniecznie jednak moje! Czarno widzę…Gdy motłoch przyl­gnie do ja­kiegoś mi­tu, spodziewaj­cie się rze­zi al­bo, co jeszcze gor­sze, no­wej religii. 
– Emil Cioran
18 komentarzy:

 1. Ilu polityków, ile debat. Naród malkontentów. Taki wybór, tyle opcji, a nam zawsze źle. A przecież Prezes się tak stara... :-)

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak się będzie starał, aż się w końcu zupełnie... zestarzeje!!! I niejeden diabeł jeszcze w tym starym piecu zapali!A swąd pójdzie na cała Europę i Wielką Ruś!
  ściskam

  OdpowiedzUsuń
 3. jednym słowem, wysyp hołoty jak grzybów na jesień.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będę zachęcał do "hołoobrania", przynajmniej ze względów estetycznych!
   ściskam

   Usuń
 4. Witaj:)
  ja to bardziej spodziewam sie rzezi.Strach sie bać.Zresztą wszystko staje do góry nogami prosciej mówiąc pojebane to wszystko na całości.I jak tu zachowac spokój?
  pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej, Elu, załatwić to po staropolsku - klina klinem czyli nic się nie bać tylko jebać! Dla pożytku osobników płci obojga jak i środowiska naturalnego!
   pozdrawiam i zapraszam na juzaś

   Usuń
 5. Rzeczywiście jakies cuda sie tu u ciebie w komentarzach dziejąąąą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaa... Powtarzają się komentarze, lecz tym się nie przejmuj, niedługo to opanuję.

   Usuń
 6. Tia:-) "Nie moge spać bo trzymam kżyrz" no, też bym nie zasnął. Jako prawdziwi Polacy z jedynie słusznymi pomysłami na nasze życie... strach się bać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo, Kacprze tak się zlaicyzuję, że będę respektował tylko krzyż... kobiecy. Na początku jednak swą krucjatę potraktuję patriotycznie: PROKREACJA - Tak, REKREACJA - Nie !!!
   obyśmy zdrowi byli

   Usuń
 7. PT Sztukmistrzu, z całym szacunkiem kreślę się pod Twoim postem oświadczając ,że demokracja to najgorszy system (W. Churchill) ale nie wymyślono nic lepszego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inna perełka Churchilla:

   "Lubię świnie. Psy patrzą na nas z podziwem, koty patrzą na nas z góry, a świnie traktują nas jak równych sobie"
   Polskie ZOO...

   uściski full spontan

   Usuń
 8. Ja tam uważam, że zarówno rządy hołoty, jak i określonej grupy ludzi nie są dobrym pomysłem. Durna a przewrotna natura ludzka wszystko spieprzy, w każdym ustroju.

  A tak poza tym - rządy większości??? My mamy rządy klik, koterii i lobby rozmaitych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, Kiro, że to skutki uboczne każdej demokracji. Jednakże w naszej kwitnącej epoce kapitalizmu łupanego to, niestety, normalka!
   serdeczności

   Usuń
 9. nie ma hołoty... są tylko ludzie wychowani przez system :)nasumi

  OdpowiedzUsuń
 10. Podejrzewam, nasumi, jaki system masz na myśli... Mnie osobiście komuna usiłowała wychować od Stalina po Okrągły Stół, a efekty są takie mierne! Teraz poważnie: mimo zdecydowanie lewicowych poglądów niezmiennie uważam, że wojujący ateizm jest o wiele gorszy od najbardziej zatęchłego "zakrystianizmu"! To powód, dla którego nigdzie nie zagrzałbym miejsca jako aktywny polityk! Nie chcę bowiem szukać dyżurnego wroga, bo bez niego każdy radykalizm może iść się je... Chyba, że takowy przypałęta się sam, to wtedy...
  hey

  OdpowiedzUsuń
 11. Klik dobry:)
  O jakiej rzezi mowa? Strach się bać!

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Żadnej rzezi nie będzie, alEllo, nasz rodzimy motłoch na to jeszcze za cienki!
  buzinki

  OdpowiedzUsuń