wtorek, 6 listopada 2012

Tajm turimember - parttrii
Jestem psim wariatem. Wbrew teoriom i praktyce kynologów, treserów, ustawiaczy i innych fachowców od  psiego świata, traktuję psiunie dosłownie po ludzku jak najukochańsze moje dzieci, jak skarb największy, którego nie musiałem ani zdobywać, ani ukraść, bo sam do mnie przyszedł. Dobrze wie o tym Moja FANCY!Każde jej spojrzenie tych jej mądrych ślepek to najpiękniejszy wiersz, którego chyba nie zdołam napisać, to bardzo poważny esej na temat marności ludzkiego świata, to Pieśń nad Pieśniami. Takiego ogromu miłości, którego przy niej doznaję, nie otrzymałem od żadnej kobiety mego marnego życia. Psia mać!Gdy się zdarzy kiedyś taki dzień,
Kiedy wilk się będzie łasił,
Kiedy lis przechera naszym kurom
Da spokojnie spać.
I łańcuchy zerwą wszystkie psy,
Jeden warczy, drugi straszy,
Nawet te od ogrodnika
Song zawyją zgodnym chórem,
Gdy jabłecznik będą chlać!

Och, najwierniejsze są te psy,
Te na które , krok po kroku,
My schodzimy.
Och, nie znacie miejsca, dnia godziny,
W każdym z nas się budzi
Wściekły pies!
Och, pieskie życie, pieski świat,
Za psi grosz się uganiamy
W psią pogodę
Och, kto pierwszy rzuci kość niezgody
Tego rozszarpiemy, choć nie chcemy,
Tak to jest!

Na psa urok, wreszcie chce się żyć,
A psy wojny się zepsiły,
Miasto ciche,  wieś spokojna,
Miód łyżkami brać…
Pieskie smutki się pokładły spać,
 Psie marzenia się spełniły
Uwerturą do księżyca,
A noc taka jest upojna
I nie budźcie ich, psia mać!Kolejny raz zatem sięgnę więc do onetowego archiwum, bo mam humor pod psem!

http://artklater.blog.onet.pl/0

http://artklater.blog.onet.pl/0
22 czerwca 2007
http://artklater.blog.onet.pl/0
Nareszcie słońce weszło w gwiazdozbiór Psa i przyświeca nam jasny Syriusz, zwany kanikułą czyli Psią Gwiazdą. Zdarzyć się jednak może, że mimo tego będziemy mieli psią pogodę i pieski humor, a za naszymi starymi klęskami będzie się ciągnął psi swąd! Krótko – niezmiennie pieskie życie! Na psa urok!!! Psia mać!!!
Pozostanę dalej przy tych frazeologicznych igraszkach
i przypomnę, że na przykład w świecie islamu innowiercy to psy niewierne, bezwzględni najemnicy na całym świecie to psy wojny (patrz: Frederic Forsyth), natomiast wszyscy gliniarze wszystkich reżimów to również psy!!!
Czyżby zatem piekło wybrukowane było psimi odchodami?! Czy oprócz pieskiego świata („Mondo cane” – F. Fellini) istniało również Psie Inferno?!
Niezwłocznie udałbym się na konsultację (rzecz jasna oczyma duszy mojej) do mistrza Ildefonsa, który stwierdziłby jednoznacznie i kategorycznie, że to niemożliwe! W żadnym piekle nie ma księżyca!!!
Bardzo ujęło mnie kiedyś pewne zasłyszane, chyba angielskie przysłowie:

„Niebo to miejsce, gdzie powracają do ciebie wszystkie psy, które kiedyś przygarnąłeś!” 

Piękne, nieprawdaż?!
Chociaż z rezerwą podchodzę do ludowych mądrości, ale nasuwają mi się wątpliwości, czy na pewno chodzi tu o psy?! Pójdę jeszcze dalej: może by warto, ot tak dla eksperymentu, od czasu
ZEJŚĆ NA PSY???!!!

Ech, życie me pieskie, niebieskie…


73 komentarze:

 1. I mnie wybrała sobie moja Lejka. Stanęłam przed boksem a w nim jak to w schronisku, mnóstwo psiaków. Na mój widok Lejka wskoczyła na dach budy i wystawiła łapkę. Była już moja.Jeśli niebo to miejsce gdzie powrócą do mnie psy, które przygarnęłam, to jestem spokojna.Kubuś i Kama czekają a i Lejka pewnie kiedyś się tam ze mną spotka. Kocham psy. Twoja Fancy jest piękna i zna się na ludziach. To pewne. Kusiolki serdeczne Klaterku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze. Haneczko, miałem przy sobie psa. w dzieciństwie pierwszą była Czika, pinczer "sarenka", a potem kolejno: dog angielski,dutch dog patridge, sznaucer olbrzymi i wreszcie wielorasowa moja dziewczynka Fancy! Właśnie wróciłem z nia ze spacerku, za który mi pięknie dziękuje (liże mnie po starej schacharzonej mordzie itp.) Tezją jako szczeniaczka przygarnąłem i nie wyobrażam sobie życia bez niej!
   dziubeczki

   Usuń
 2. Jak masz zamiar zostać wierny,oddany,usłużny,to warto,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Chciałbym jeszcze, Sąsiadeczko, zamerdać, tylko jak to werbalnie wykombinować?!

   Usuń
 4. Pies jest ktos . U nas w Pyrkowie mówią "keiter też człowiek"Ale ja mimo , że się do mnie garna boje się psów..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Psy boją się jeszcze bardziej, Andante Capriccioso! I mają rację, gdy homo homini...
   ściskam

   Usuń
 5. ..no cóż, nie lgną do mnie, to ja w niebiesiech znuff będę sama..i dobrze, ponieważ niebo nie istnieje! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niebo istnieje, Doro! Dla wszystkich błędnych dusz w kolorze blue...
   ukłony

   Usuń
 6. Dawno temu uwazałam ze ci co trzymaja psa w domu maja nieżle pod sufitem poprzestawiane:))))Synus przez półtora roku namawiał mnie na to zebym zgodziła sie wziąć psa pod swój dach.Od tego czasu minęło juz dwanaście lat i teraz nie wyobrazam sobie zycia bez naszego Dekstera!!!on jest zwyczajnie członkiem rodziny!!!
  Buziaki oj duzo tych buziaków posyłam dla ciebie klaterku:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze ,że Ci się poglądy zmieniły.

   Usuń
  2. Buziaki, Elu, dzielnie przyjąłem, choć słaniam się z rozkoszy! Moja psiunia już Cie lubi i merda radosne młyńce.
   całuski

   Usuń
  3. Och, Atalio, gdzie tam zmieniły! A chwile słabości? To przecież takie męskie...
   zdróweczka jesiennego życzę

   Usuń
 7. To ja chcę do takiego nieba:)Może się tam wszyscy spotkamy?:)Ależ będzie kosmato, merdająco i wesoło:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oto jest i wyznanie miłości, jakie niejedna kobieta by chciała usłyszeć! Dodaję link do tego posta, do spisu:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. No cóż, Anko, Taki ze mnie zakochany szczeniak po sześćdziesiątce! A linkiem czuję się zaszczycony!
  derdeczności

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja mam suczkę beagla....:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Znam tę rasę, Eremi, są nieco kapryśne, bardzo niezależne, zasadnicze i psio poważne, chociaz figle też sa im nieobce (ne o tym decydują!).
  buzinki

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam psy. Miałam takiego małego kochanego aczkolwiek niemożliwie rozpieszczonego futrzaka, rasy szlachetnie wielorakiej:) Niestety już dawno jest w psim raju. Przeżyliśmy wspólnie 16 lat. I jakoś po nim do tej pory nie mogę zdecydować się na kolejnego towarzysza. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie, Violo, trzeba zdecydować się na nowego towarzysz i to najlepiej słodkiego szczeniaczka, którego przysposobisz sobie po swojemu!
   buźki

   Usuń
  2. Obawiam się, że to właśnie ten szczeniaczek przysposobił by sobie mnie po swojemu jak to miało miejsce w przypadku mojego byłego futrzaka:)

   Usuń
  3. To też, Vuolo, piękne, na psa urok!

   Usuń
 13. Mam sunię biszkoptową labradorkę/4 lata/ , cudowna , oczywiście śpi na moim łóżku dobrze że duże a i tak często wpycha mnie na ścianę.Jest taka kochana i te jej oczy , żaden mężczyzna na mnie tak nie patrzył z uwielbieniem.Dlatego tak Cie dobrze rozumiem, pozdrawiam ciepło w ten słotny dzień

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Labradory, a szczególnie dziewczynki, są cudowne! Moja Fancy, czystej rasy promenadowej, też śpi w moim łóżku i to nie, grzecznie, w nogach, ale pod kołdrą, przytulona do mnie całym swym psim ciałkiem jak dobra, sprawdzona we wszystkich bojach... żona! I chyba nie może być inaczej...
   ściskam

   Usuń
 14. Zaczynając tu swoją wizytę chcę podziękować najpierw za tak miłe odwiedziny i zadziwiająco ciekawy komentarz w śląskim klimacie. Co do psiaków, ja także jestem zwolenniczką powiedzenia: "pies i dziecko dobrą dusze zawsze poznają". I w pełni się z tym zgadzam, bo jest to potwierdzone w życiowych sytuacjach. Nasza Nala (kundelek pospolity) to moja kumpela, gadam z nią choć inni się śmieją. Ona słucha dzielnie (bo lubię sobie pogadać) i całym ciałem ze mną dyskutuje spozierając tymi ślepiami czułymi. Gdy bywało ciężko to lizała moje łzy na policzkach, pilnuje dzieci i opiekuje się nimi. Nala to osoba-tak osoba- która czasem gdy się obrazi to za chwilę wariuje ze szczęścia na Twój widok, jest szczera i bardzo oddana oczywiście z wzajemnością. Kocham psiaki ale niestety nie mogę mieć ich więcej niż jednego w domu. Bo tak jak Nalusię wzięliśmy ze schroniska to tak samo bym zabrała je wszystkie, które tam są.Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbym widział, Ago, moją panieneczkę! Też sobie rozmawiamy, a nawet się kłócimy... A najbardziej lubi z mej strony takie zwroty jak "Idę się umyć" lub "Gdzie są moje buty?", bo wtedy wiadomo, że spacerek już, już... Co do śląskich klimatów, to też lubię pichcić i o ile nie masz nic przeciwko temu, to podrzucę Ci na blog parę śląskich przepisów. Przemiło mi gościć Cię u mnie i czuj się zawsze zaproszona i to bezterminowo!
   serdeczności

   Usuń
 15. Witaj
  Moje dzieci kiedyś prosiły o psa. Ale mieszkanie w bloku i pies, to pomyłka :( gdy brak czasu, zero odpowiedzialności, brudno i hałas. Tacy są niestety właściciele psów.
  POzdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, Morgano, terierek york, jamnik czy maltańczyk w blokowisku czuja sie dobrze i nie zawadzają. Najważniejsze jest to, aby je kochać, a cała reszta, np. tzw. obowiązki, już z tego sama wynika!
   uściski

   Usuń
 16. Wywołałeś Andrzeju miłe wspomnienia związane z kilkoma psami,które niegdyś zatrzymały się w moim życiu na dłużej. Jednakże od jakiegoś czasu od psów wolę koty, bowiem... mają charakterek podobny do mojego.

  Przypomniał mi się wiersz, nie pomnę autora,zatytułowany:

  UŚMIECH PSA

  zanim uderzysz swego psa
  był nieposłuszny,znów coś spsocił
  spójrz w oczy psu
  pies w oczach ma tyle wierności i dobroci
  już ręka sama w dół opadnie drapiąc psie ucho
  głosem echa nieładnie - mówisz mu - nieładnie
  a pies do ciebie się uśmiecha
  wystarczy tyci o kikutek
  żeby jak muchę przegnać smutek
  bo przez uczonych jest stwierdzone
  że pies uśmiecha się ogonem

  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym tylko miał zamiar uderzyć psa, to od razu RĘKA BY MI USCHŁA I ODROSŁA NA... CZOLE! Kotów do końca nie rozumiem, ale z kolan na pewno nie zrzucę!
   ściskam

   Usuń
 17. Faktycznie chyba żadne zwierzę nie ma takiej ilości stałych związków frazeologicznych jak pies. Dodam, że Kornel Makuszyński napisał powieść "Wyprawa pod psem", z której pochodzi motto mojego bloga na Onecie.
  Gorąco pozdrawiam w listopadowy wieczór- szary, deszczowy i smutny.
  P.S. Pod notką powyżej tej nie ma możliwości wpisania komentarza, coś Ci się chyba zepsuło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba jakiś figiel systemu. Tu to sę zdarza rzadko, a w onecie jest niemal normą!
   serdeczności multum

   Usuń
  2. Ej, w Onecie już nic się nie psuje, chyba że sami niechcąco zepsujemy, bo jeszcze się nie znamy na tych nowościach. Kiedyś na Bloggerze wcięły mi się linki do blogów i musiałam je odtwarzać.
   Miłego wieczoru.

   Usuń
 18. Hejka Klaterku, ja też uwielbiam psy. Miałam nawet kiedyś jednego takiego piesa, a zwał się Aramis, był z rasy jamników. Teraz gdy sobie go wspomniałam (zdechł biedaczysko) od razu mi się łezki w oczach zakręciły. Teraz biedaczek ma nagrobek zrobiony na mojej działce. A co, należy mu się, zasłużył na to przez 14 lat swego żywota.
  Klaterku zapraszam Cię po odbiór nominacji ...
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odbiorę, JaGo, z pokorą i atencją! Obym się tylko nie zdenominował!
   całuski

   Usuń
  2. Nie martw się, nic Ci nie będzie ... :))
   Miłego wieczorku i nocki życzę.

   Usuń
 19. Ja się nieco boję psów, ale je też uwielbiam. Za to, że potrafią kochać człowieka, być członkami rodziny u przytulić się jak coś boli. Gdybym tylko miała możliwość by mieć u siebie takiego czworonoga.. Ale całymi dniami nie ma mnie w domu, więc psina by się męczyła w mieszkaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Psów nie należy się bać, Erinti, bo one to wyczuwają i reagują zaniepokojeniem, a nawet i agresją (instynkt dominacji!)Masz rację - pies bardziej anektuje nasz czas niż małżonek i dzieci razem wzięte!
   serdeczności

   Usuń
 20. Uwielbiam psy.
  Moi rodzice mają owczarka belgijskiego i mimo, ze dla obcych jest groźny to domowników (mnie też traktuje jak swojego:)) darzy dozgonnym oddaniem i miłością, która czasem boli (dosłownie;)). W końcu jak takie "bydlę" skoczy na człowieka z radości podczas przywitania może zwalić z nóg;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, Natalio, bydlę swoją masę ma! Jeden z moich ulubieńców Mores (imię już jest wymowne) sznaucer olbrzym, tak dorodny, że mylili go z bouvierem des Flandres, miał taką ulubioną zabawę - gdy mnie ujrzał na spacerze, to już miał w nosie swoją panią, rozpędzał się, by na mnie wskoczyć. Robiłem wtedy, ku jego wielkiej radości, unik, następnie przytulałem go, szepcząc do ucha: "Mój mały, kochany pieseczek"! Wyraz szczęścia w jego ślepiach był nie do opisania!
   serdeczności aż do upadłości

   Usuń
 21. Skrajne emocje wywołują psy od najlepszych przyjaciół, do największych wrogów. Sam mam koty i trudno było by opisać piękno, kiedy te biegną po ogrodzie, czy wspinają się po drzewach.
  Kiedy taki przychodzi do człowieka popatrzy mu w oczy i miałczeniem pokaże, że jest np. głodny, by człowiek ruszył się wreszcie. Albo położy się na kolanach, jak ten co na nich teraz leży i śpi, mrucząc za każdym razem kiedy się poruszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z kotów, jakie mieszkały u mnie, obecna Kota jest wyjątkową gadułą w sensie fonicznym... ciągle ma coś do powiedzenia, do przekazania, do skomentowania... ale nie "trajkocze" bynajmniej... po prostu rozmawia ze mną... w temacie michy japy nie drze /bo i takie koty znałem/, ale spokojnie mówi, komunikuje jaką ma centralnie sprawę...
   pozdrawiać :))...

   Usuń
  2. Doprawdy, Kacprze, piękne to chwile, nie do opisania!
   pacisko

   Usuń
  3. To taki psi kot, ptr, niesamowite!
   szufelka

   Usuń
  4. my mamy jeszcze w domu psa "swetra", to on jest z kolei strasznie koci...
   pozdrowąsy...

   Usuń
  5. Och, te zoochybrydy! Kaczora natomiast zdecydowanie wolę pieczonego z jabłkami!

   Usuń
 22. schodzenie jest łatwe... można na gapę :)nasumi

  OdpowiedzUsuń
 23. czy mogę liczyć na to, że jako kociarz spotkam się z akceptacją w tym towarzystwie i nie będę musiał dawać dyla na drzewo?...
  pozdrawiać :))...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ofkors, egzakli! Mój zachwyt budzą też szczury to niby mieszanka wybuchowa psa i kota z całym dobrodziejstwem inwentarza!

   Usuń
 24. Miałam tylko jednego psa:
  http://prawiewszystkiemojepodroze.blog.onet.pl/2012/10/04/jej-portret/
  Za bardzo ją kochałam aby mieć inną psinkę...
  Pozdrawiam Cię serdecznie.
  P.S. Nie wiem czy otrzymałeś maila ode mnie....?

  OdpowiedzUsuń
 25. Skoczę, Stokrotko do poczty i sprawdzę!
  uściski

  OdpowiedzUsuń
 26. Boję się psów, nawet te najmniejsze szczekają i gryzą. Nie wspomnę o wielkich, czarnych potworach. Kiedyś naprzeciwko mnie szedł właściciel z takim, bez kagańca, skręciłam w bok i kilka kilometrów drogi musiałam nadłożyć, tak się bałam tego spotkania. Psy lubię na obrazku. Gdyby właściciele byli normalni, to może i ja polubiłabym psy.

  OdpowiedzUsuń
 27. Twoje ostatnie zdanie jakoś racjonalnie Cię, Lotko, tłumaczy. Psów nie należy się bać, bo one boją się jeszcze bardziej...
  buźki

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja mam psa wariata. Ciągle ucieka (nie pomaga podwyższona siatka - przełazi jak kot, albo podkopy robi). Ale zawsze wraca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinien nazywać się Johnny Walker! Dobrze, że ma do czego wracać!
   kusiki

   Usuń
  2. a Ty mnie już nie lubisz, Klaterusie! Zasiedziałeśsię tutaj i na spacery nie wychodzisz, czy jak?

   Usuń
  3. Pochylam głowę i pokornie proszę o wybaczenie!

   Usuń
  4. 23.11. kładę się na białą salkę na.... Trzymaj kciuki:)

   Usuń
 29. Pies to dobra sprawa..., ale zeby lepszy od Kobiety?
  Serdecznosci
  Judith

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Lepsza polędwica w klozecie niz onuce w galarecie." -Eugène Ionesco.
   Kobieta to puch marny, a seks jest przereklamowany!
   całuski

   Usuń
 30. miałam w domu psa... i tez uważam,że pies to jest TO..:)
  ja zawsze najlepiej sobie pogadałam z moim Barim,wilczurem...no owszem,czasem to był monolog,uważnie słuchany przez niego,ale czasem ...dialog jak najbardziej...:P))
  pozdrówki :)

  OdpowiedzUsuń
 31. No tak, Smoczko... Nic lepszego nad dialogi na cztery nogi!
  buźki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale,ale Klaterze...na sześc nóg..a moje dwie?...nożeszszsz...jak smook majtnie ogonem,to zobaczysz!...:P
   tak poważnie to kocham psy,ale...teraz nie moge sobie pozwolic na psiaczka,bo...musiałby 9-10 godzin siedzieć sam...:(
   świnkę morską miałam 6 lat,zdechła niedawno,ale...juz rozmyślam nad jakimś gryzoniem...:P))...no pusto bez zwierząt w domu...
   posyłam ekspresem pozdrowionka:)))

   Usuń
  2. Co do gryzonia, Smoczko, to polecam szczurcię ( nie musi być biała!) Jest kieszonkowa, niesamowicie przytulna, mało je i duuużo kocha! Moja św.pamięci Ziutka chyba do dziś tęskni za mną!

   Usuń
  3. a wiesz Klaterze,kiedyś zaprzyjaźniłam się z takim jednym łaciatym szczurkiem,w poczekalni u weterynarza,sympatyczny stworek...tylko ten ogon...tu jescze mam lekkie obiekcje...:P

   Usuń